Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Festyn charytatywny " Pomóżmy Łukaszowi"

14 stycznia nasz MOW przyłączył się do organizacji festynu charytatywnego pt. „Pomóżmy Łukaszowi”. Historia chłopaka chwata nawet za najtwardsze serca, po krótce: ok. 8 lat temu Łukasz był typowym nastolatkiem, wracając ze szkoły przewrócił się w drodze na przystanek autobusowy, potem nastąpił splot nieszczęśliwych zdarzeń – znieczulica przechodniów myślących, że jako młody człowiek pewnie jest pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, następnie źle udzielona pomoc medyczna i… tak oto chłopak od tamtej pory nie mówi i nie porusza się samodzielnie. Na nieszczęście Łukasza wkrótce też zmarli jego rodzice – najpierw tata a następnie mama. W efekcie kolejnych przeżyć Łukasz został podopiecznym Leśnickiego Domu Pomocy. Chłopak jest zamknięty w swoim ciele ALE CZUJE! i jest bardzo mądry – otóż zdał maturę i wybiera się na studia informatyczne J Realizowanie marzeń naukowych nie jest jedynym celem naszego walecznego bohatera, otóż Łukasz pragnie żyć jak każdy z nas! Jak dotąd robi ogromne postępy w rehabilitacji – co zresztą wszyscy obecni na festynie mogli zobaczyć na własne oczy, gdy z pomocą opiekunki – Pani Amelii Woźniak Łukasz wyszedł na środek hali by przywitać się z wszystkimi. Gdy stawiał każdy krok wokół była absolutna cisza… a u celu gromkie brawa i wzruszenie.

Podczas imprezy odbyła się loteria fantowa, sprzedaż ciasta i innego rodzaju domowej roboty słodkości oraz ręcznie robionych bransoletek. Znalazło się też coś dla fanów sztuki gdyż charytatywnie można było zakupić obraz oraz pstryknąć sobie zdjęcie z mnóstwem foto budkowych gadżetów. Wszystko to przygotowane zostało przez ludzi dobrego serca a przede wszystkim lokalną społeczność.  

Cały dochód z festynu - 5.356,28zł został przekazany na konto Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” celem rehabilitacji Łukasza.

Zebrane pieniążki to oczywiście kropla w morzy potrzeb, dlatego w trakcie festynu padła propozycja, by każdy z nas w swoim banku złożył stałe zlecenie na konto Łukasza i tak oto… 0,35zł DZIENNIE daje nam 2,50zł TYGODNIOWO – ta suma powielona cztery razy wynosi 10zł MIESIĘCZNIE, natomiast ROCZNIE na konto Łukasza tym samym wpływać będzie 120zł. Niewiele a tak WIELE!

10zł miesięcznie wpłacone na fundację pomoże Łukaszowi wrócić do zdrowia.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko”,

ul. Profesora Stefana Myczkowskiego 4,

30-198 Kraków

nr konta: BZ WBK S.A. 65 1090 1665 0000 0001 0373 7343

 

tytuł: darowizna na rehabilitację Łukasza Jacyszyna

Kiermasz świąteczny

Pomimo śniegu za oknem czas Świąt Bożego Narodzenia już za nami. W pędzie upływających dni zabrakło czasu, by w porę podzielić się wrażeniami z Kiermaszu Świątecznego – ale jak to mówią co się odwlecze to nie uciecze ;-)

Otóż całkiem nie tak dawno, bo 17 grudnia 2017 roku w miejscowej Galerii Sztuki, po raz pierwszy Zespół Placówek Oświatowych (a tworzą go Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy) wspólnie z Leśnickim Ośrodkiem Kultury i Rekreacji zorganizował kiermasz dla lokalnej społeczności oraz chętnych uczestników spoza gminy. Wychowanki i uczniowie obu placówek wraz z opiekunami od kilku miesięcy przygotowywali ozdoby Bożonarodzeniowe, które następnie sprzedawane były na owym kiermaszu. Poza naszymi stoiskami wystawione były również prace dzieci z miejscowego przedszkola, kółka plastycznego oraz Pań - Iwony Matuszek i Dominiki Piszczeminko.

Poza nabyciem własnoręcznie wykonanych i wyjątkowych ozdób odwiedzający mieli także możliwość ogrzania się ciepłą kawą, herbatą oraz degustacji jak również zakupu pysznych świątecznych ciastek wypieczonych przez wychowanki MOW uczące się w zawodzie kucharza.

Dochód z „kawiarenki” dziewczyny mogły przeznaczyć na wybrany cel, tak więc wszystkie uczestniczki swoje wynagrodzenie wspólnie postanowiły wykorzystać na wycieczkę do McDonalda i kina Helios, by w świątecznych nastrojach obejrzeć projekcję „Listy do M. 3” J 

Życzymy...

Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, który właśnie przemija.

 

 

 

 

Nasza choinka wśród najlepszych.

   Konkurs nazywał się „Annogórska choinka” i polegał na przystrojeniu przygotowanych przez organizatora choinek własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Do rywalizacji przystąpiło 11 placówek oświatowych z terenu gminy Leśnica. Ponieważ organizatorem konkursu był LOKiR i Klasztor na Górze św. Anny, drzewka ustawiono w klasztornym krużganku. Gdy wszystkie choinki przystrojono, ponumerowano je a następnie odbyło się głosowanie na tę najpiękniejszą. Drzewko z MOW-u przypadło zwiedzającym do gustu, bo zajęło IV miejsce, zostawiając w pokonanym polu wiele placówek. To było dla nas ogromne zaskoczenie i miła niespodzianka. W nagrodę dziewczęta otrzymały dużą siatę słodyczy, która zadziwiająco szybko zniknęła jakby się rozpłynęła w powietrzu. Cała gala podsumowująca konkurs i rozdanie nagród odbyła się w Domu Pielgrzyma i okraszona była występem muzycznym dzieci, które na różnych instrumentach grały najpiękniejsze polskie kolędy. Były więc skrzypce, flety boczne, klarnet, akordeon i puzon. Nasze serca podbił najmniejszy muzyk żywiołowo używający grzechotek i trójkąta. 

 

Prawdziwa historia o Świętych Mikołajach

Z początkiem grudnia, gdy wielkimi krokami zbliża się już okres świąteczny wokół zaczynają pojawiać się kolorowe dekoracje, w radosny klimat wprowadzają nas piosenki i tematyczne reklamy mówiące o tym, że przede wszystkim – warto pomagać.

Pierwszym ważnym wydarzeniem w ten zimowy czas jest wizyta Świętego Mikołaja i tu zaczyna się nasza historia… Otóż tego roku do ponad trzydziestu dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Leśnicy Mikołaj miał zawitać tylko i wyłącznie z wizytą i tradycyjnym okrzykiem Ho! Ho! Ho! Jeden dzień i dziesiątki dobrych ludzi oferując swoją pomoc materialną i rzeczową pomogli zapełnić worek „starszego”.

Tradycyjnie dziewczęta wzięły udział w mikołajkowych rozgrywkach między grupami. Wiadomo, że tego dnia „gwiazda wieczoru” ma mnóstwo obowiązków, tak wiec każda ekipa wcieliła się w rolę elfów, które pomogły w pakowaniu kartonowych pudełek jako symbol prezentów dla grzecznych dzieci. Ale to nie wszystko, Mikołaj na wakacjach w trakcie odpoczynku leniuchował i tak najadł się gofrów oraz lodów, że utknął w kominie oczekując wsparcia swoich pomocników. Tak więc wszystkie pakunki musiały zostać wrzucone do otworu kominka w celu odebrania ich przez Świętego. Kolejne konkurencje były związane z postacią Mikołaja i dotyczyły wyklejania oraz rysowania go z zawiązanymi oczami, tak więc śmiechu było co nie miara. Kończąc zabawę każda z trzech grup wychowawczych miała na celu napisanie Listu prosząc o coś niematerialnego… refleksje dziewczyn były bardzo wzruszające, tak więc trzymamy kciuki, by do przyszłego roku ich prośby zostały spełnione. Dalsza część obchodów odbyła się na boisku szkolnym, aż tu w trakcie zabawy niespodziewanie zamiast dzwonków reniferów usłyszeliśmy ryk silników. Wszystkie dziewczyny przecierały oczy ze zdumienia gdy na teren zaczęły wjeżdżać kolejno motocykliści w strojach Mikołaja, a tuż za nimi w oflagowanych wozach siatkarze z ZAKSy. Panowie ze Stowarzyszenia Motocyklowego „LOTOR” (przy wsparciu firmy „Zamkon”) uatrakcyjnili ten dzień wożąc dziewczyny po boisku dodatkowo osładzając im życie tabliczką czekolady. Wrażeń tego dnia nie było końca. Mnóstwo uśmiechów, radości oraz wiele pamiątkowych zdjęć.

Zebrane pieniążki i rzeczy pomogły nam uświetnić ten dzień paczkami indywidualnymi, nowymi grami dla każdej grupy, wyjazdem wszystkich dziewcząt do kina oraz pozwolą na zakup prezentów dla kilku dziewcząt, które niestety z różnych względów nie spędzą świąt w domu.

Chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania ludziom, którzy przyłączyły się do akcji „napełniania worka”. Bardzo trudno jest nam wymienić wszystkich pomocników, a nie chcielibyśmy kogoś pominąć dlatego zarówno osobom prywatnym – a to właśnie wasze datki najbardziej chwytają za serce, Zespole Szkół Miejskich nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu jak i firmom QueQuality, TDM Projekt, ZRB Joachim Gasz, PRO-MARL – serdecznie dziękujemy! Choć wiemy, że naszej wdzięczności nie da się wyrazić słowami to pragniemy abyście i wy poczuli magię świąt – gdyż są chwile dla których warto żyć, być potem móc je komuś opowiedzieć…