Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wielkanocne życzenia

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".

Nikola na podium.

W niedzielę 18 marca Leśnicki LOKiR zorganizował Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. Impreza odbyła się w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Leśnicy, gdzie na siedmiu stołach rywalizowało ponad 30 sportowców, dużych i tych całkiem małych. Wśród nich, w kategorii kobiet wystąpiła nasza wychowanka Nikola Ferlacka. Nikola mimo iż była najmłodszą uczestniczką zmagań w swojej kategorii zajęła bardzo dobre, trzecie miejsce. Wygrała dwa z czterech pojedynków i zasłużenie stanęła na podium. Zdecydowana większość uczestników tego turnieju to mężczyźni i chłopcy, co pokazuje jak męską dyscypliną jest tenis stołowy. Tym większe nasze uznanie dla Nikoli, że zdecydowała się wystartować w zawodach i gratulacje za zdobyte miejsce.

 

Kiermasz świąteczny

Pomimo śniegu za oknem czas Świąt Bożego Narodzenia już za nami. W pędzie upływających dni zabrakło czasu, by w porę podzielić się wrażeniami z Kiermaszu Świątecznego – ale jak to mówią co się odwlecze to nie uciecze ;-)

Otóż całkiem nie tak dawno, bo 17 grudnia 2017 roku w miejscowej Galerii Sztuki, po raz pierwszy Zespół Placówek Oświatowych (a tworzą go Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy) wspólnie z Leśnickim Ośrodkiem Kultury i Rekreacji zorganizował kiermasz dla lokalnej społeczności oraz chętnych uczestników spoza gminy. Wychowanki i uczniowie obu placówek wraz z opiekunami od kilku miesięcy przygotowywali ozdoby Bożonarodzeniowe, które następnie sprzedawane były na owym kiermaszu. Poza naszymi stoiskami wystawione były również prace dzieci z miejscowego przedszkola, kółka plastycznego oraz Pań - Iwony Matuszek i Dominiki Piszczeminko.

Poza nabyciem własnoręcznie wykonanych i wyjątkowych ozdób odwiedzający mieli także możliwość ogrzania się ciepłą kawą, herbatą oraz degustacji jak również zakupu pysznych świątecznych ciastek wypieczonych przez wychowanki MOW uczące się w zawodzie kucharza.

Dochód z „kawiarenki” dziewczyny mogły przeznaczyć na wybrany cel, tak więc wszystkie uczestniczki swoje wynagrodzenie wspólnie postanowiły wykorzystać na wycieczkę do McDonalda i kina Helios, by w świątecznych nastrojach obejrzeć projekcję „Listy do M. 3” J 

Festyn charytatywny " Pomóżmy Łukaszowi"

14 stycznia nasz MOW przyłączył się do organizacji festynu charytatywnego pt. „Pomóżmy Łukaszowi”. Historia chłopaka chwata nawet za najtwardsze serca, po krótce: ok. 8 lat temu Łukasz był typowym nastolatkiem, wracając ze szkoły przewrócił się w drodze na przystanek autobusowy, potem nastąpił splot nieszczęśliwych zdarzeń – znieczulica przechodniów myślących, że jako młody człowiek pewnie jest pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, następnie źle udzielona pomoc medyczna i… tak oto chłopak od tamtej pory nie mówi i nie porusza się samodzielnie. Na nieszczęście Łukasza wkrótce też zmarli jego rodzice – najpierw tata a następnie mama. W efekcie kolejnych przeżyć Łukasz został podopiecznym Leśnickiego Domu Pomocy. Chłopak jest zamknięty w swoim ciele ALE CZUJE! i jest bardzo mądry – otóż zdał maturę i wybiera się na studia informatyczne J Realizowanie marzeń naukowych nie jest jedynym celem naszego walecznego bohatera, otóż Łukasz pragnie żyć jak każdy z nas! Jak dotąd robi ogromne postępy w rehabilitacji – co zresztą wszyscy obecni na festynie mogli zobaczyć na własne oczy, gdy z pomocą opiekunki – Pani Amelii Woźniak Łukasz wyszedł na środek hali by przywitać się z wszystkimi. Gdy stawiał każdy krok wokół była absolutna cisza… a u celu gromkie brawa i wzruszenie.

Podczas imprezy odbyła się loteria fantowa, sprzedaż ciasta i innego rodzaju domowej roboty słodkości oraz ręcznie robionych bransoletek. Znalazło się też coś dla fanów sztuki gdyż charytatywnie można było zakupić obraz oraz pstryknąć sobie zdjęcie z mnóstwem foto budkowych gadżetów. Wszystko to przygotowane zostało przez ludzi dobrego serca a przede wszystkim lokalną społeczność.  

Cały dochód z festynu - 5.356,28zł został przekazany na konto Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” celem rehabilitacji Łukasza.

Zebrane pieniążki to oczywiście kropla w morzy potrzeb, dlatego w trakcie festynu padła propozycja, by każdy z nas w swoim banku złożył stałe zlecenie na konto Łukasza i tak oto… 0,35zł DZIENNIE daje nam 2,50zł TYGODNIOWO – ta suma powielona cztery razy wynosi 10zł MIESIĘCZNIE, natomiast ROCZNIE na konto Łukasza tym samym wpływać będzie 120zł. Niewiele a tak WIELE!

10zł miesięcznie wpłacone na fundację pomoże Łukaszowi wrócić do zdrowia.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko”,

ul. Profesora Stefana Myczkowskiego 4,

30-198 Kraków

nr konta: BZ WBK S.A. 65 1090 1665 0000 0001 0373 7343

 

tytuł: darowizna na rehabilitację Łukasza Jacyszyna

Nasza choinka wśród najlepszych.

   Konkurs nazywał się „Annogórska choinka” i polegał na przystrojeniu przygotowanych przez organizatora choinek własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Do rywalizacji przystąpiło 11 placówek oświatowych z terenu gminy Leśnica. Ponieważ organizatorem konkursu był LOKiR i Klasztor na Górze św. Anny, drzewka ustawiono w klasztornym krużganku. Gdy wszystkie choinki przystrojono, ponumerowano je a następnie odbyło się głosowanie na tę najpiękniejszą. Drzewko z MOW-u przypadło zwiedzającym do gustu, bo zajęło IV miejsce, zostawiając w pokonanym polu wiele placówek. To było dla nas ogromne zaskoczenie i miła niespodzianka. W nagrodę dziewczęta otrzymały dużą siatę słodyczy, która zadziwiająco szybko zniknęła jakby się rozpłynęła w powietrzu. Cała gala podsumowująca konkurs i rozdanie nagród odbyła się w Domu Pielgrzyma i okraszona była występem muzycznym dzieci, które na różnych instrumentach grały najpiękniejsze polskie kolędy. Były więc skrzypce, flety boczne, klarnet, akordeon i puzon. Nasze serca podbił najmniejszy muzyk żywiołowo używający grzechotek i trójkąta.